COLORFUL PEOPLE

Colorful People tvorí česko-slovenská trojica multižánrových hudobníkov a skladateľov, ktorí sa spoznali počas štúdia na konzervatóriu Jaroslava Ježka v Prahe. Ich vášeň pre latinskoamerickú hudbu ich zaviedla až do ďalekej Brazílie, kde získali plné štipendium na hudobnom inštitúte „Escola de Choro Raphael Rabello“ v hlavnom meste Brasília. Po štúdiách v roku 2013 odohrali niekoľko koncertov v Brazílii, Bolívii a Peru.

Finalisti súťaže Jazz Start Up 2014

V roku 2016 boli súčasťou kapely českej rockovej hviezdy Petra Jandu, spolu so študentmi a absolventmi prestížnej Berklee College Of Music, na jeho exkluzívnom koncerte v klube Red Room v americkom Bostone.

V roku 2018 vystúpili ako sólisti s Juhočeskou Filharmóniou, kde spolu s ich medzinárodnou skupinou (Brazília, Mexiko, Slovensko, Česká Republika) odohrali repertoár zložený z ich vlastných kompozícií, ako aj skladieb známeho brazílskeho skladateľa Antonia Carlosa Jobima.

V roku 2019 doprevádzali hviezdu Broadwaya a finalistku America’s Got Talent Moya Angela Campbell vrámci jej jedinečného koncertu na Slovensku – na Hlavnom Námestí v Bratislave.

V decembri 2019 koncertovali v New Yorku a v Bostone (USA) spolu so slovenským speváckym zborom Piarissimo.

V lete 2021 vydali svoj debutový album „Reflections vol.1“, ktorý prináša neobvyklé spojenie popu, soulu s prvkami world music, ako aj hudobných inšpirácií z plavby po Karibskom mori, na ktorom spolupracovali s Jurešom Líškom, leadrom skupiny Fallgrapp.

Svoju tvorbu prezentujú na koncertoch a festivaloch nielen v Českej Republike a na Slovensku, ale aj v zahraničí. Účinkovali na festivale FiftyLab v belgickom Bruseli, ďalej na United Islands of Prague, Krásný Ztráty live, Metronome Prague, International Film Festival Karlovy Vary, Jihočeský Jazzový Festival, Medzinárodný hudobný festival Český Krumlov, Brasil Fest Brno, Soundtrack Festival Poděbrady a mnoho ďalších…

V pražskom klube Doupě, s ktorým úzko spolupracujú, vystúpili ako support svetových hviezd – so špičkovým jazzovým kontrabasistom Avishai Cohen (IL) a fenomenálnym spievajúcim bubeníkom Jamison Ross (USA).

Čoskoro uzrie svetlo sveta ich akustický album „16/16/16/“, ktorý prinesie ich vlastné prevedenie a netradičné aranžmány piesní známych svetových interpretov ako Sting, Rihanna, Lionel Richie, John Mayer, Justin Timberlake a ďalších, ktorý nahrali ako live session práve v ich domovskom klube Doupě v spolupráci so špičkovým nahrávacím štúdiom Sono Records.

Lenka Novotná

speváčka, hudobníčka a skladateľka

Rodáčka z Českých Budejovíc. Medzi 2012-2013 študovala hru na perkusie na škole tradičnej brazílskej hudby “Escola de Choro Raphael Rabello de Brasília“. Je absolventkou Konzervatória a VOŠ Jaroslava Ježka v Prahe (obor muzikál). Speváčka, perkusionistka, basgitaristka, skladateľka a textárka v minulosti pôsobiaca v domácich aj zahraničných hudobných projektoch prezentujúcich world music v spolupráci s Rene Trossman (USA), Femi Temowo (UK), Ismael Fonte (Brazília), Di Stéffano (Brazília), Santiago Ferreira de Souza Brito (Brazília), Josias Pedrosa (Brazília), Jerry Ogbe Cooper (Nigéria) a na českej scéne s Dan Bárta, Doctor Victor, Adam Tvrdý, Elis Mraz a Dalibor Mráz. V spolupráci s gitaristom a producentom René Trossman(om) z Chicaga naspievala bluesový duet “I still think about you baby”, ktorý bol vydaný na jeho albume “I’m on a roll” z roku 2012. V decembri 2011 sa Lenkin hlas objavil aj na albume uznávaného slovenského jazzového gitaristu Róberta Rovinu, ktorá nesie názov “A new day”. Jeho skladbu “Maybe” naspievala spoločne s Dušanom Markom (frontman Support Lesbiens) v Prahe. Za pozornosť však stojí autorská pieseň "Eu não vou", ktorú zložila spoločne s Jurajom na cestách po Brazílii a Bolívii. Na jeseň roku 2018 spolupracovala s českou kapelou Support Lesbiens na ich najnovšom albume "Glow" ako vokalistka.

Juraj Holoda

hudobník, skladateľ a producent

Multižánrový gitarista, klavirista, spevák, skladateľ, aranžér a producent z Trenčína. Medzi rokmi 2012- 2013 študoval hru na gitare a na perkusie na hudobnom inštitúte “Escola de Choro Raphael Rabello“. Predtým vyštudoval obor jazzová gitara u prof. Jaroslava Šindlera (2006-2012) na Konzervatóriu Jaroslava Ježka v Prahe. Ako gitarista sa zúčastnil mnohých medzinárodných hudobných projektov. Účinkoval s umelcami ako napr. s broadwayskou speváčkou Moya Angela, Shahab Tolouie (Irán), Jerry „Ogbe“ Cooper (Nigéria), Di Stéffano, Josias Pedrosa, Santiago Ferreira (všetci Brazília). Na domácej slovenskej scéne sa podieľal ako hudobník, aranžér, producent na skladbách slovenských spevákov ako Marcel Palonder, Peter Cmorík, Anka Repková... Spolupracoval s výraznými slovenskými hudobníkmi ako Martin Valihora, Juraj Griglák, Eugen Vizvári, Michal Bugala... Je kapelníkom a manažerom hudobného zoskupenia Colorful People a venuje sa aranžovaniu world music, soul, pop, country, samba, reggae, jazz a vážnej hudby.

Dušan Marko

Spevák, skladateľ, hudobník

je česko-slovenský spevák, skladateľ, textár a multiinštrumentalista. Profesionálne sa začal venovať hudbe na jeseň roku 2017 ako frontman hudobnej skupiny "Support Lesbiens", s ktorou v roku 2018 vydal album "Glow". V roku 2019 debutoval pod pseudonymom "Marco" sólovými singlami "Last Party", "Waiting" a "From House to Home". Následne vydal album "Giving Me Life" pod labelom Baracca Records. Okrem vystupovania so Support Lesbiens a sólovej kariéry sa Dušan Marko od roku 2017 venuje projektu "Michael Jackson Symphony", s ktorým vystupuje po celej Českej Republike za sprievodu rôznych symfonických orchestrov. Od roku 2015 je stabilným členom hudobnej skupiny "Colorful People", s ktorou vystupoval okrem iného aj v americkom Bostone, či kanadskom Montreale.

Prečo sme Colorful People?

Vnímame hudbu iným spôsobom. Po svojom hovoríme, že pestrofarebným. Cestujeme naprieč hudobnými žánrami, keďže sme pochopili, že každý štýl vyjadruje určité pocity, náladu, emócie, ktoré predsa nie sú nemenné. A keďže (my ľudia) nie sme jednotvárni, hudba, ktorú tvoríme to reflektuje. Hudba a tanec sú pre nás spojené nádoby, navzájom sa ovplyvňujúce tak, že jedna jednoducho nemôže existovať bez druhej. Z pohybu a rytmu totiž vyviera melódia, ktorá sa ďalej harmonizuje, a tak vzniká hudba. Štúdium hudby na druhom konci sveta nám objasnilo tento prirodzený jav. Pobyt v Rio de Janeiro počas karnevalu bol pre nás jedným z najsilnejších zážitkov.

“Každá pieseň, ktorú píšeme vychádza z našich osobných skúseností v nekonečnom priestore nekonečných príbehov života.”

Autorské texty si píšeme buď sami alebo s pomocou textárov ako Lumír Slabý, Vašo Michalčík, Santiago Ferreira, Nicol Schmidt, Emma Williams či Lex Hefner, sú interpretované v anglickom, českom, slovenskom a občas aj v portugalskom jazyku.

X