COLORFUL PEOPLE

Colorful People je česko-slovenská dvojica multižánrových hudobníkov, skladateľov a producentov, ktorí sa spoznali počas štúdia na konzervatóriu Jaroslava Ježka v Prahe. Ich vášeň pre latinskoamerickú hudbu ich zaviedla až do ďalekej Brazílie, kde získali plné štipendium na hudobnom inštitúte „Escola de Choro Raphael Rabello“ v hlavnom meste Brasília. Po štúdiu odohrali niekoľko koncertov v Brazílii, Bolívii a Peru.

V roku 2016 boli súčasťou kapely českej rockovej hviezdy Petra Jandu, spolu so študentmi a absolventmi prestížnej Berklee College Of Music, na jeho exkluzívnom koncerte v klube Red Room v americkom Bostone.

V roku 2018 vystúpili ako sólisti s Juhočeskou Filharmóniou, kde spolu s ich medzinárodnou skupinou (Brazília, Mexiko, Slovensko, Česká Republika) odohrali repertoár zložený z ich vlastných kompozícií, ako aj skladieb známeho brazílskeho skladateľa Antonia Carlosa Jobima.

V roku 2019 doprevádzali hviezdu Broadwaya Moya Angela vrámci jej jedinečného koncertu na Slovensku – na Hlavnom Námestí v Bratislave.

Neskôr, v decembri 2019 odohrali koncerty v New Yorku a v Bostone (USA) spolu so slovenským speváckym zborom Piarissimo.

Momentálne pracujú na debutovom albume „2O2O“, ktorý vyjde na jeseň tohto roka. Prvý singel z tohto albumu – FOOTSTEPS – si už môžete vypočuť v sekcii „hudba“ alebo na youtube, spotify, iTunes a ďalších streamovacích platformách.

Lenka Novotná

speváčka, hudobníčka a skladateľka

Rodáčka z Českých Budejovíc. Medzi 2012-2013 študovala hru na perkusie na škole tradičnej brazílskej hudby “Escola de Choro Raphael Rabello de Brasília“. Je absolventkou Konzervatória a VOŠ Jaroslava Ježka v Prahe (obor muzikál). Speváčka, perkusionistka, basgitaristka, skladateľka a textárka v minulosti pôsobiaca v domácich aj zahraničných hudobných projektoch prezentujúcich world music v spolupráci s Rene Trossman (USA), Femi Temowo (UK), Ismael Fonte (Brazília), Di Stéffano (Brazília), Santiago Ferreira de Souza Brito (Brazília), Josias Pedrosa (Brazília), Jerry Ogbe Cooper (Nigéria) a na českej scéne s Dan Bárta, Doctor Victor, Adam Tvrdý, Elis Mraz a Dalibor Mráz. V spolupráci s gitaristom a producentom René Trossman(om) z Chicaga naspievala bluesový duet “I still think about you baby”, ktorý bol vydaný na jeho albume “I’m on a roll” z roku 2012. V decembri 2011 sa Lenkin hlas objavil aj na albume uznávaného slovenského jazzového gitaristu Róberta Rovinu, ktorá nesie názov “A new day”. Jeho skladbu “Maybe” naspievala spoločne s Dušanom Markom (frontman Support Lesbiens) v Prahe. Za pozornosť však stojí autorská pieseň "Eu não vou", ktorú zložila spoločne s Jurajom na cestách po Brazílii a Bolívii. Na jeseň roku 2018 spolupracovala s českou kapelou Support Lesbiens na ich najnovšom albume "Glow" ako vokalistka.

Juraj Holoda

hudobník, skladateľ a producent

Multižánrový gitarista, klavirista, spevák, skladateľ, aranžér a producent z Trenčína. Medzi rokmi 2012- 2013 študoval hru na gitare a na perkusie na hudobnom inštitúte “Escola de Choro Raphael Rabello“. Predtým vyštudoval obor jazzová gitara u prof. Jaroslava Šindlera (2006-2012) na Konzervatóriu Jaroslava Ježka v Prahe. Ako gitarista sa zúčastnil mnohých medzinárodných hudobných projektov. Účinkoval s umelcami ako napr. s broadwayskou speváčkou Moya Angela, Shahab Tolouie (Irán), Jerry „Ogbe“ Cooper (Nigéria), Di Stéffano, Josias Pedrosa, Santiago Ferreira (všetci Brazília). Na domácej slovenskej scéne sa podieľal ako hudobník, aranžér, producent na skladbách slovenských spevákov ako Marcel Palonder, Peter Cmorík, Anka Repková... Spolupracoval s výraznými slovenskými hudobníkmi ako Martin Valihora, Juraj Griglák, Eugen Vizvári, Michal Bugala... Je kapelníkom a manažerom hudobného zoskupenia Colorful People a venuje sa aranžovaniu world music, soul, pop, country, samba, reggae, jazz a vážnej hudby.

Prečo sme Colorful People?

Vnímame hudbu iným spôsobom. Po svojom hovoríme, že pestrofarebným. Cestujeme naprieč hudobnými žánrami, keďže sme pochopili, že každý štýl vyjadruje určité pocity, náladu, emócie, ktoré predsa nie sú nemenné. A keďže (my ľudia) nie sme jednotvárni, hudba, ktorú tvoríme to reflektuje. Hudba a tanec sú pre nás spojené nádoby, navzájom sa ovplyvňujúce tak, že jedna jednoducho nemôže existovať bez druhej. Z pohybu a rytmu totiž vyviera melódia, ktorá sa ďalej harmonizuje, a tak vzniká hudba. Štúdium hudby na druhom konci sveta nám objasnilo tento prirodzený jav. Pobyt v Rio de Janeiro počas karnevalu bol pre nás jedným z najsilnejších zážitkov.

“Každá pieseň, ktorú píšeme vychádza z našich osobných skúseností v nekonečnom priestore nekonečných príbehov života.”

Autorské texty si píšeme buď sami alebo s pomocou textárov ako Lumír Slabý, Vašo Michalčík, Santiago Ferreira, Nicol Schmidt, Emma Williams či Lex Hefner, sú interpretované v anglickom, českom, slovenskom a občas aj v portugalskom jazyku.

X