COLORFUL PEOPLE

Žijeme svoj sen, milujeme hudbu a cestovanie. Na svojich potulkách svetom zbierame inšpirácie, melódie a vášne, z ktorých skladáme repertoár a komponujeme vlastné piesne.

Lenka Novotná

speváčka, hudobníčka a skladateľka

Rodáčka z Českých Budejovíc. Medzi 2012-2013 študovala hru na perkusie na škole tradičnej brazílskej hudby “Escola de Choro Raphael Rabello de Brasília“. Je absolventkou Konzervatória a VOŠ Jaroslava Ježka v Prahe (obor muzikál). Speváčka, perkusionistka, basgitaristka, skladateľka a textárka v minulosti pôsobiaca v domácich aj zahraničných hudobných projektoch prezentujúcich world music v spolupráci s Rene Trossman (USA), Femi Temowo (UK), Ismael Fonte (Brazílie), Di Stéffano (Brazílie), Santiago Ferreira de Souza Brito (Brazílie), Adam Tvrdý (SK), Jerry Ogbe Cooper (Nigéria), Doctor Victor, Real Influence, 10DANCE, Tarapaca Jazz a Tina Turner Tribute, Josias Pedrosa (BRA), Elis Mraz a Dalibor Mráz (CZ). V spolupráci s gitaristom a producentom René Trossman(om) z Chicaga naspievala bluesový duet “I still think about you baby”, ktorý bol vydaný na jeho albume “I’m on a roll” z roku 2012. V decembri 2011 sa Lenkin hlas objavil aj na albume uznávaného slovenského jazzového gitaristu Róberta Rovinu, ktorá nesie názov “A new day”. Jeho skladbu “Maybe” naspievala spoločne s Dušanom Markom (frontman Support Lesbiens) v Prahe. Za pozornosť však stojí autorská pieseň "Eu não vou", ktorú zložila spoločne s Jurajom na cestách po Brazílii a Bolívii. Na jeseň roku 2018 spolupracovala s českou kapelou Support Lesbiens na ich najnovšom albume "Glow" ako vokalistka.

Juraj Holoda

hudobník, skladateľ a bandleader

Pochádza z Trenčína. Medzi rokmi 2012- 2013 študoval hru na gitare a na perkusie na hudobnom inštitúte “Escola de Choro Raphael Rabello“ pod vedením Henrique Lima Santos Neto (skupina Choro Livre) a Júnior Viégas. Študoval v Prahe na Konzervatóriu Jaroslava Ježka obor jazzová gitara u prof. Jaroslava Šindlera (2006-2012). Ako gitarista sa zúčastnil medzinárodných hudobných projektov v spolupráci s gitaristom, skladateľom a spevákom Shahab Tolouie (Irán), spevákom Jerry „Ogbe“ Cooper (Nigéria), bubeníkom Di Stéffano (Brazília), producentom a hudobníkom Ismael Fonte (Brazília). Na domácej slovenskej scéne sa podieľal na aranžmánoch skladieb slovenskej speváčky Anky Repkovej. Je kapelníkom a manažerom hudobného zoskupenia Colorful People a vo svojom voľnom čase sa venuje hre na rôzne nástroje ako klavír, gitara, bicie, perkusie, skladbe a aranžovaniu world, soul, pop, country, samba, reggae, jazz a vážnej hudby.

Prečo sme Colorful People?

Vnímame hudbu iným spôsobom. Po svojom hovoríme, že pestrofarebným. Cestujeme naprieč hudobnými žánrami, keďže sme pochopili, že každý štýl vyjadruje určité pocity, náladu, emócie, ktoré predsa nie sú nemenné. A keďže (my ľudia) nie sme jednotvárni, hudba, ktorú tvoríme to reflektuje. Hudba a tanec sú pre nás spojené nádoby, navzájom sa ovplyvňujúce tak, že jedna jednoducho nemôže existovať bez druhej. Z pohybu a rytmu totiž vyviera melódia, ktorá sa ďalej harmonizuje, a tak vzniká hudba. Štúdium hudby na druhom konci sveta nám objasnilo tento prirodzený jav. Pobyt v Rio de Janeiro počas karnevalu bol pre nás jedným z najsilnejších zážitkov.

“Každá pieseň, ktorú píšeme vychádza z našich osobných skúseností v nekonečnom priestore nekonečných príbehov života.”

Autorské texty si píšeme buď sami alebo s pomocou textárov ako Lumír Slabý, Vašo Michalčík, Santiago Ferreira, Nicol Schmidt, Emma Williams či Lex Hefner, sú interpretované v anglickom, českom, slovenskom a občas aj v portugalskom jazyku.

Hráme a spievame skladby nielen z našej milovanej Južnej Ameriky, ale najmä world music, pop, soul, country či reggae.

Spoznali sme sa počas štúdií na Konzervatóriu a VOŠ Jaroslava Ježka v Prahe roku 2008. Práve počas štúdia sme sa zamilovali do latinskoamerickej hudby, obzvlášť do brazílskej, a túžba pochopiť a učiť sa ju nás zaviedla až do krajiny, kde vznikla.

V Brazílii sme študovali hru na gitaru a perkusie a po štúdiách sme strávili určitú dobu koncertovaním v Brazílii, Peru a Bolívii. Čas a túžba s hudbou aj naďalej cestovať nás však zaviedla aj do Kanady, USA a ďalších európskych zemí. Ako hudobní nomádi spolu putujeme svetom aj životom už pekných pár rokov. Na cestách po svete sa hudbou živíme.

X